III Kongres Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego (PTL)
PoLA 2013
Mam ogromną przyjemność zaprosić Państwa na III Kongres Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego (PTL), który odbędzie się w Warszawie w dniach 11-12 października 2013 roku.
Szanowni Państwo,

Mam ogromną przyjemność zaprosić Państwa na III Kongres Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego (PTL), który odbędzie się w Warszawie w dniach 11-12 października 2013 roku. Po dwóch niezwykle udanych spotkaniach, w których uczestniczyło łącznie ponad 700 uczestników, żywię nadzieję, że ten jeszcze bardziej Państwa zainteresuje.

Chciałbym bowiem, by to spotkanie zakończyło się nie tylko powiększeniem Państwa wiedzy na temat zaburzeń lipidowych, otyłości, cukrzycy i czynników ryzyka sercowo-naczyniowego, ale by Państwo wyszli z konkretnymi najnowszymi rekomendacjami postępowania odnośnie poruszanych problemów, w tym metod diagnostycznych, nowych biomarkerów, nowych metod leczenia, stosowanych dawek, leczenia skojarzonego, postępowania w wybranych jednostkach chorobowych. Oprócz wiedzy ogólnej, która będzie miała charakter interdyscyplinarny, a którą będziemy chcieli przekazać, chciałbym by spotkanie to było bardzo interaktywne i miało wymiar praktyczny. Dlatego też w trakcie spotkania nie zabraknie przedstawienia przypadków klinicznych, niełatwych, dokładnie tych, z którymi Państwo nierzadko macie do czynienia.

Nie chcę zdradzać już teraz wszystkich poruszanych tematów oraz zaproszonych wykładowców, ale jestem pewien, że Państwo nie będziecie zawiedzeni. Nie zabraknie wykładów honorowych oraz zagranicznych wybitnych wykładowców. Ostateczna wersja programu będzie dostępna na stronie konferencji na początku sierpnia. Już teraz chciałbym Państwa także zaprosić o przesyłania konkretnych pytań ([e-mail]), na które, zapewniam, znajdziecie Państwo odpowiedź w trakcie naszego spotkania.

Do zobaczenia w Warszawie. Zapraszam serdecznie!

Z wyrazami szacunku
Prof. nadzw. dr hab. med. Maciej Banach
Przewodniczący, Polskie Towarzystwo Lipidologiczne
 
Polish Lipid Association
ul. Kleeberga 2
61-615 Poznań
tel./faks: +48 61 822 77 81
© 2011 Polish Lipid Association. All rights reserved.